Search

۰۲۱-۵۶۵۴۲۸۰۱ | ۰۹۱۲۱۱۰۶۱۴۶

ورق گالوانیزه

ضخامت
عرض
برند
محل تحویل
40
1000
تاراز
انبار سپند
43
1200
مبارکه
انبار سپند
48
1250
مبارکه
انبار سپند
50
1000
مبارکه
انبار سپند
50
1250
مبارکه
انبار سپند
60
1000
الماس کرد
انبار سپند
60
1250
مبارکه
انبار سپند
70
1000
مبارکه
انبار سپند
70
1250
مبارکه
انبار سپند
78
1250*2000
مبارکه
انبار سپند
80
1*2
مبارکه_تاراز
انبار سپند
90
1250
کاشان
انبار سپند
90
1250
تاراز
انبار سپند
1.5
1000
مبارکه
انبار سپند
1.5
1
شهرکرد
انبار سپند
1.5
125
مبارکه
انبار سپند
1.5
1250
هفت الماس
انبار سپند
2
1000
مبارکه
انبار سپند
2
125
هفت الماس
انبار سپند
2
1250
مبارکه
انبار سپند
ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه

همواره یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مصرف‌کنندگان محصولات آهنی در صنایع مختلف، رطوبت و زنگ‌زدگی ورق‌های آهنی بوده است. در صنعت ساختمان‌سازی، سازندگان با استفاده از سازه فلزی نگرانی خاصی در برابر طوفان، آتش‌سوزی، بارش شدید و… ندارند؛ زیرا سازه فلزی در برابر این خطرات مقاوم است. دغدغه اصلی سازندگان ساختمان، رطوبت و زنگ‌زدگی سازه فلزی است؛ زیرا باعث آسیب‌دیدن سازه اصلی ساختمان می‌شود.

امروزه تولیدکنندگان محصولات فولادی برای جلوگیری از زنگ‌زدگی و آسیب‌دیدن محصولات خود، روش‌های مختلفی را به کار گرفته‌اند تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری به عمل آید. یکی از روش‌های ایجاد پوشش بر روی سطح محصولات فلزی و جلوگیری از زنگ‌زدگی آنها، گالوانیزاسیون یا روی‌اندود کردن است. به ورق‌های آهنی که با استفاده از این روش تولید و به بازار عرضه می‌شوند، ورق گالوانیزه می‌گویند. محصول این فرایند گالوانیزاسیون به دلیل برخورداری از ویژگی مقاومت مطلوب در برابر رطوبت و زنگ‌زدگی، در بسیاری از صنایع کاربرد دارد.

در ادامه این مطلب از وب‌سایت سپند باستان بنا داریم تا به ورق گالوانیزه بپردازیم و ویژگی‌ها، مزایا و کاربردهای این محصول را مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما نیز علاقه‌مندید تا درباره این محصول اطلاعاتی به دست آورید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

ورق گالوانیزه چیست؟

ورق‌های فولادی در کارخانجات فولاد در دو روش نورد گرم و سرد تولید می‌شوند. پس از طی فرایند نورد گرم و تولید ورق آهنی، فرایند گالوانیزاسیون آغاز می‌شود و با استفاده از فلز روی، لایه‌ای بر روی ورق فولاد ایجاد می‌کنند. ایجاد پوشش یک لایه‌ای فلز روی بر روی ورق آهنی باعث می‌شود تا ورق آهنی در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی مقاوم شود. نکته جالب در مورد فرایند گالوانیزاسیون و ورق گالوانیزه این است که حتی اگر لایه فلز روی از سطح ورق آهنی جدا شود، این نوع ورق آهنی دچار زنگ‌زدگی نخواهد شد. این ویژگی باعث شده تا این نوع ورق آهنی جایگاهی ویژه در صنایع مختلف داشته باشد.

ویژگی‌های ورق گالوانیزه

  • به‌نسبت سایر انواع ورق‌های آهنی، هزینه تولید ورق گالوانیزه پایین‌تر است.
  • این نوع ورق آهنی از جوش‌پذیری مطلوبی برخوردار است و می‌توان اتصالات مدنظر را به‌راحتی در آن ایجاد نمود.
  • به‌نسبت سایر انواع ورق‌های آهنی، هزینه نگهداری و تعمیر ورق گالوانیزه بسیار مناسب‌تر است.
  • ظاهر زیبا و براق این نوع ورق آهنی باعث شده تا در برخی از موارد، بدون استفاده از پوشش رنگی، از آن استفاده شود.
  • فرم‌گیری و شکل‌پذیری این محصول بسیار مناسب و مطلوب است.

کاربردهای ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه به دلیل برخورداری از ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فرد و قیمت مقرون‌به‌صرفه، در صنایع مختلفی به کار می‌رود. ازجمله کاربردهای این محصول می‌توان به ساخت کانال‌های تهویه هوا، کابینت‌های آشپزخانه، ساخت بدنه سالن‌های بزرگ، سقف‌ها، سوله‌های صنعتی، پل‌ها، استادیوم‌ها، دروازه‌ها، نرده‌ها، چراغ خیابان‌ها، صنعت خودروسازی، ساخت لوازم‌خانگی (یخچال، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباسشویی و…)، تولید انواع لوله‌ها، پروفیل‌ها و محصولات صنعتی، برق شهری و تابلوهای صنعتی و… اشاره کرد.

مزایای استفاده از ورق گالوانیزه

ماندگاری و طول عمر مطلوب

مقاومت بالای ورق‌های گالوانیزه در برابر عوامل خورنده و رطوبت باعث شده تا این نوع ورق آهنی از طول عمر و ماندگاری مطلوبی برخوردار باشد. معمولاً طول عمر ورق‌های گالوانیزه چیزی بین 20 تا 70 سال است.

قیمتی مقرون‌به‌صرفه

در فرایند تولید ورق‌های گالوانیزه، روی مذاب به‌راحتی بر روی فولاد قرار می‌گیرد و لایه محافظتی مناسبی را بر روی آن ایجاد می‌کند. سادگی روش گالوانیزاسیون نسبت‌ به سایر روش‌های محافظت از فولاد در برابر زنگ‌زدگی باعث شده تا هزینه کمتری برای تولید این نوع ورق آهنی صرف شود و در نهایت، ورق گالوانیزه از قیمتی مقرون‌به‌صرفه برخوردار باشد. اگر قیمت این محصول را با برخی از ورق‌های آهنی مقایسه کنیم، شاید در نگاه اول قیمت ورق‌های گالوانیزه به‌نسبت برخی از ورق‌های آهنی بیشتر باشد؛ اما اگر طول عمر و ماندگاری بالای این محصول را در نظر بگیریم، قطعاً استفاده از ورق‌های گالوانیزه انتخابی هوشمندانه و منطقی خواهد بود. با این تفاسیر اغلب صاحبان صنایع و پیمانکاران استفاده از ورق‌های گالوانیزه را به استفاده از سایر انواع ورق‌های آهنی ترجیح می‌دهند.

بازرسی آسان

در برخی از صنایع، بازرسی از تجهیزات و متریال اولیه محصولات به شکل سالیانه صورت می‌پذیرد و باید در پایان هر سال آزمایش و تست کیفیت انجام شود. بازرسی و تست کیفیت ورق‌های گالوانیزه به‌راحتی صورت می‌پذیرد و بررسی چشمی می‌تواند شما را از بروز مشکل و سطح کیفی محصول مطلع کند.

مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار

اگر بخواهیم یکی از سخت‌ترین پوشش‌های محافظتی در حوزه محصولات فولادی را به شما معرفی کنیم، می‌توانیم از ورق‌های گالوانیزه نام ببریم. علاوه بر مقاومت بالا در برابر عوامل خورنده و رطوبت، این محصول در برابر ضربه و فشار نیز بسیار مقاوم است و نباید در مورد آسیب‌‌های زمان حمل و نقل در مورد این محصول نگران باشید.

نظافت آسان

ورق‌های گالوانیزه به‌راحتی تمیز می‌شوند و می‌توان با استفاده از آب قلیایی و یک پارچه نرم نظافت این دسته از محصولات را انجام داد.

قیمت ورق گالوانیزه

به دلیل کاربرد در صنایع مختلف، قیمت محصولات فولادی از جمله ورق گالوانیزه، عاملی کلیدی در اقتصاد کشور است و می‌تواند بر روی قیمت بسیاری از محصولات ثانویه تأثیرگذار باشد. از این رو، قیمت این محصول از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. از عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت ورق‌های گالوانیزه می‌توان به نرخ شرکت تولیدکننده محصول، نرخ ارز، قیمت بازار جهانی، سیاست‌های دولت، شرایط بازار، میزان عرضه و تقاضا و.. اشاره کرد. شما می‌توانید به‌عنوان مصرف‌کننده محصولات فولادی، به سایت سپند باستان مراجعه نمایید و از قیمت لحظه‌ای محصولات فولادی مختلف از جمله ورق سیاه، ورق روغنی، ورق گالوانیزه و… مطلع شوید.

خرید این محصول از سپند باستان

شرکت‌های مختلفی در ایران اقدام به تولید ورق گالوانیزه کرده‌اند و هر یک از این کارخانه‌ها، باتوجه‌به مشخصات، ویژگی‌ها و کیفیت محصول خود، قیمتی را برای ورق‌های گالوانیزه در نظر می‌گیرند. از جمله کارخانه‌های تولیدکننده ورق گالوانیزه می‌توان به کارخانه فولاد مبارکه اصفهان، شرکت صنایع هفت الماس، کارخانه ورق گالوانیزه تاراز شهرکرد، شرکت ورق گالوانیزه کاشان، کارخانه ورق خودرو شهرکرد، کارخانه روی اندود کاوه و… اشاره کرد. شما می‌توانید برای اطلاع‌یافتن از مشخصات و قیمت ورق‌های گالوانیزه تولیدشده توسط این شرکت‌ها به سایت سپند باستان مراجعه نمایید.

سپند باستان یکی از شرکت‌های فعال در حوزه محصولات فولادی است که تلاش دارد با عرضه باکیفیت‌ترین محصولات فولادی سطح کشور و ارائه خدمات برش کاری و…، فرایند خرید این دسته از محصولات را برای مشتریان آسان‌تر کند. ورق گالوانیزه نیز یکی از محصولات ارائه‌شده توسط این شرکت است و شما می‌توانید از طریق وب‌سایت و شماره‌تماس‌های این شرکت اقدام به خرید محصول مدنظر نمایید. برای خرید و دریافت مشاوره در مورد تمامی محصولات صنعت فولاد و ورق‌های گالوانیزه، می‌توانید با شماره تلفن 0215654280 ( استعلام بار از انبار ) یا 09121106146 تماس حاصل فرمایید.